O nás


Jsme Kontura Tools

Firma KONTURA TOOLS s.r.o. byla založena v roce 2001 ve Zlíně, s cílem vytvořit konstrukční kancelář, zabývající se konstrukcí lisovacích nástrojů především v oblasti přesného stříhání. V roce 2003 k této činnosti přibylo zastoupení německého výrobce normalizovaných dílů, který vyrábí normálie pro lisovací nástroje, vstřikovací formy a přípravky. Díky úzké spolupráci s německým podnikem mohla již tehdy naše společnost nabízet kompletní zákaznický servis od konstrukce lisovacího nástroje a jeho výroby, včetně doporučení a dodávek vodících a normalizovaných střižných elementů. Během následujících let se obchodní činnost firmy nadále rozvíjela, získáním dalších obchodních zastoupení v oblasti lisování.

V současné době zastupujeme na českém a slovenském trhu následující významné firmy:


SOPREM – rovnačky pásky, dílů a drátu, odvíječky odvíjecí a navíjecí zařízení.

BRUDERER AG Stanzautomaten – rychloběžné lisovací automaty.

JENOPTIK – 2D a 3D optické měření kovových lisovaných, plastových a hybridních dílů.

AGATHON AG – precizní vodicí elementy, vodicí stojánky, sloupky a ložiska.

MÄRKISCHE STANZ-PARTNER – vodící elementy, střižníky, normalizované díly,normálie, plynové pružiny.

DI.GI.EMME S.r.l. – transferová technologie.

OTI  PRESSE – excentrické, mechanické a kolenopákové lisy – LEVER DRIVE.


V roce 2006 firma Kontura Tools postupně opustila činnost konstrukční kanceláře a začala se plně věnovat rozvíjení obchodně-technického servisu firem, které zastupuje. Dosavadní nabyté zkušenosti a znalost konstrukce nástrojů a lisovací techniky jsou však nezbytným předpokladem pro úspěšné fungování firmy. V průběhu dalších let si firma vybudovala na trhu v oboru lisovací techniky významnou pozici.

Naším cílem je neustále zkvalitňovat servis poskytovaný současným i budoucím zákazníkům. 

Samozřejmostí je pravidelné školení našeho personálu přímo v mateřských firmách tak, abychom Vám mohli poradit i v těch nejnáročnějších lisařských aplikacích.